PM5-S17W28V
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC/DC
Termination Style : Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current : 20mA
Millicandela Rating : 1200mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.50" (12.70mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : 120°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : White
Package : Bag
Lens Color : White
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67
Features : -
Lens Size : 10.20mm Dia
Lens Transparency : Fresnel
Series : PM5
Mfr : Bivar Inc.
Voltage : 12V ~ 28V
Base Product Number : PM5-S17W28
Description : PANEL MOUNT ASSEM WHITE, 12.7MM
Contact Now
LED Panel Indicator White Fresnel 120° 12V ~ 28V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)